Często w sklepie z częściami stajemy przed ważnym wyborem: wybrać oryginalną część, której cena przyprawia o zawał, albo wziąć zamiennik tej części – zawsze tańszy, często gorszej jakości. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na to, co kupujemy, aby nie stracić niepotrzebnie pieniędzy.

Skąd wziąć oryginalne części?

Oryginalne części mają największą trwałość

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że producenci długo po zakończeniu produkcji danego auta nadal produkują oryginalne części zamienne. Warto mieć to na uwadze, jeżeli planujemy zakup nowych części do samochodu. Większość tych części dostarczana jest do Autoryzowanych Serwisów Obsługi, czyli ASO. Takie warsztaty mają obowiązek korzystać jedynie z oryginalnych części, których wytrzymałość jest sprawdzona przez producenta. Niestety, oryginalne części są bardzo drogie, dlatego nie zawsze opłaca się kupowanie nowych egzemplarzy. Tutaj z pomocą przychodzi nam szrot piaseczno, który ma w swojej ofercie bardzo dużą ilość oryginalnych części zamiennych. Jedynym mankamentem jest to, że mogą one być eksploatowane przez długie lata, zanim trafią do nas. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na stan części – warto sprawdzić czy jest ona sprawna, a także zmierzyć jej zużycie. Często na powierzchni niektórych części można zauważyć rdzę – w wielu przypadkach świadczy to o długoletnim magazynowaniu części w niesprzyjających warunkach.

Zamienniki części – kto je produkuje?

Niewiele osób wie o tym, że części zamienne często produkowane są przez te same firmy, na tych samych liniach produkcyjnych, co części oryginalne. Zazwyczaj nie różnią się one niczym – jedynie pudełkiem, na którym nie znajduje się logo marki samochodu, do którego są przeznaczone. Należy jednak zwrócić uwagę na producenta części zamiennych – często w sklepach z częściami najtańsze artykuły produkowane są w Chinach przez firmy, które nie mają nic wspólnego z motoryzacją. Wtedy części tworzone są jak najmniejszym kosztem, co sprawia, że często używane są do ich produkcji najtańsze materiały, których trwałość jest niska.

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *