Części używane do samochodów są bardzo pożądane przez mechaników, a także osoby, które same szukają części do zamontowania w swoim samochodzie. Jednak dlaczego tak wiele osób decyduje się na kupowanie części, które ktoś kiedyś eksploatował w swoim samochodzie? Przekonajmy się w prosty sposób – po prostu porównajmy używany wahacz z Golfa 3 z zamiennikiem, którego cena jest mniejsza od oryginalnej nówki, jednak przekracza już cenę zakupu używanego wahacza.

 

Części używane – w czym są lepsze?

Czemu części używane są tak rozchwytywane? To proste, każdy kupuje je, gdyż są przede wszystkim tanie. Za każdym razem części używane są tańsze niż jakiekolwiek inne części, które są nowe. Warto zwrócić uwagę na to, że są one również trudniej dostępne od nowych – te drugie można po prostu kupić lub zamówić w sklepie motoryzacyjnym. Te pierwsze jednak, są trudniej dostępne i żeby znaleźć część w dobrym stanie, której cena jest dość niska należy się naszukać. Z tego powodu najłatwiej jest zadzwonić do szrotu (np. tutaj: http://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/) i po prostu zapytać o daną część. Często jest to szybsze niż przeglądanie portali aukcyjnych i ogłoszeniowych w poszukiwaniu części. Przejdźmy jednak do sedna – dlaczego części używane cieszą się tak dużą popularnością?

  • Cena – dla wielu osób jest najważniejsza przy szukaniu części do swojego Golfa, czy Passata. Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że używane oryginalne części są najtańszym sposobem na naprawę auta i jest to stuprocentowa prawda.

  • Oryginalne części – części do samochodów, które kupujemy na rynku wtórnym zazwyczaj są oryginalnymi częściami, których wytrzymałość jest bardzo dobra. Niektóre oryginalne części nawet po setkach tysięcy kilometrów nie są zużyte.

 

Nowe części są lepsze?

Odpowiedź na to pytanie to również prawda, ale należy też mieć jedną rzecz na uwadze. Jest to cena – zawsze w przypadku nowych części jest ona duża. Dlatego, w przypadku tanich, używanych aut nowe części mogą nie być opłacalne.

części używane


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *