Znudził Ci się samochód, a może potrzebujesz szybko pieniędzy i przesiadasz się do tańszego modelu lub do autobusu? Trafiłeś dobrze – w tym artykule dowiesz się, jak szybko sprzedać swoje auto – niezależnie od jego wieku i marki. W ostatnich czasach wiele portali ogłoszeniowych wprowadziło opłaty za wystawianie ofert sprzedaży samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Z tego powodu sprzedaż auta staje się nie tylko uciążliwa z powodu dzwoniącego telefonu, ale też opłat związanych z wystawianiem ogłoszeń.

Sposoby na szybką sprzedaż auta.

Jeżdżenie autem z wywieszoną kartką zawierającą cenę pojazdu i numer telefonu to przeszłość. Na wielu parkingach spotkać się można z zakazem parkowania aut, które mają na sobie informację o chęci sprzedaży – wiele osób zajmowało całe parkingi swoimi autami przeznaczonymi na sprzedaż. W jaki sposób otrzymywać więcej telefonów w sprawie kupna pojazdu? To proste – wystaw swoje ogłoszenie na jednym lub wielu portalach ogłoszeniowych. Do wyboru masz wiele różnych stron z ogłoszeniowych – niektóre z nich są darmowe:

  • Facebook uruchomił swoją usługę Marketplace, która staje się bardzo dużą konkurencją dla poniższych. Warto zauważyć, że wystawienie ogłoszenia na Marketplace jest darmowe, jednak w przyszłości może się to zmienić. Warto skorzystać z tej usługi, aby zyskać dodatkowych potencjalnych klientów.
  • Otomoto – portal ogłoszeniowy, który w całości skupia się na pojazdach mechanicznych. Wśród kategorii można znaleźć między innymi motocykle, przyczepy, a nawet maszyny rolnicze.
  • OLX, czyli największa platforma ogłoszeniowa w Polsce należąca do grupy Allegro. Warto wspomnieć, że jeszcze niedawno ogłoszenia w tym serwisie były darmowe. Jednak opłaty się zmieniły i wystawienie ogłoszenia kosztuje teraz ok. 20 zł.

 

Najszybszy sposób na sprzedaż samochodu.

Jeżeli twoje auto jest w złym stanie, a zależy Ci na szybkiej sprzedaży możesz skorzystać z oferty firm skupujących auta. Jest to najlepszy sposób, jeżeli potrzebujesz pieniędzy już tego samego dnia. Jeżeli nie zależy Ci na czasie zastanów się nad standardowymi metodami sprzedaży. Prawdą jest, że takie firmy skupują auta w niższej cenie, niż rynkowa – w końcu na czymś muszą zarobić.

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *