Ubezpieczenie OC jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, jakie trzeba opłacić, jeżeli chcemy korzystać z pojazdu na drogach publicznych. W ostatnich latach niestety cena tego ubezpieczenia wzrosła, co każdy z kierowców odczuł. Osoby, które posiadają pojazdy mechaniczne prześcigają się w sposobach na tanie, a zarazem dobre ubezpieczenie, jednak nie da się znaleźć “złotego środka”, który zminimalizuje koszty ubezpieczenia. Ale od czego zależy koszt ubezpieczenia?

Od czego zależy koszt ubezpieczenia?

My, kierowcy zawsze denerwujemy się, kiedy przychodzi czas na obliczenie rocznej stawki OC – jest to niezwykle stresujący moment, szczególnie gdy stawki OC rosną z roku na rok. Jednak skąd biorą się stawki OC i co je zwiększa? Aspektów jest niezwykle dużo i w wielu przypadkach są one tajne. Jednak na podstawie odczytów z internetowych kalkulatorów OC udało nam się określić kilka kryteriów:

  • Pojemność silnika – podstawowe kryterium określania stawek ubezpieczenia. Zdecydowanie, im większy silnik ma samochód tym większa okazuje się stawka roczna.
  • Marka samochodu – ona ma znaczenie w przypadku ubezpieczenia. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie pojazdu, jeżeli zależy nam na jak najniższej stawce. Statystycznie, najwięcej za ubezpieczenie płacą kierowcy BMW i Audi.
  • Wiek kierowcy – Od niego zależą zniżki, jakie proponują ubezpieczyciele. Jednak niewiele osób wie o tym, że jest on również brany pod uwagę przy obliczaniu podstawowej stawki.
  • Wiek samochodu – W tym przypadku jest odwrotnie w porównaniu do wieku kierowcy. Im samochód starszy, tym stawka roczna za ubezpieczenie jest większa.

Ubezpieczenie OC przyda się w przypadku "wgniotki"

Gdzie szukać najtańszych ubezpieczeń.

Na polskim rynku istnieje wielu pośredników, którzy oferują ubezpieczenia pojazdów. Aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy na ubezpieczeniu swojego pojazdu odwiedź jak najwięcej takich placówek. Zdarza się, że niektórzy pośrednicy mają dodatkowe zniżki, które mogą zmniejszyć cenę ubezpieczenia. Warto również skorzystać z internetowych kalkulatorów, które mogą znaleźć nam jeszcze lepsze oferty – internetowe kalkulatory pobierają mniejszą marżę z powodu mniejszych kosztów, jakie są potrzebne na utrzymanie strony internetowej.

 

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *