Wideorejestratory ostatnio stały się bardzo popularne wśród polskich kierowców. Ta moda przyszła do nas z wschodu – w Rosji duża większość kierowców posiada takie urządzenia w swoich pojazdach. Statystyki mówią o tym, że ilość akcji związanych z wyłudzeniem ubezpieczenia zmniejszyła się nawet o połowę. W Polsce, z nagrań z kamery znajdującej się w aucie można skorzystać w dochodzeniu prawdy w wypadku. Taka kamera pozwala czuć się w aucie bezpieczniej.

Wideorejestrator – świadek wypadku, który zawsze mówi prawdę.

Wiele osób wykorzystuje w Polsce wideorejestratory – to można zauważyć na podstawie dużej ilości kanałów na Youtube pokazujących niebezpieczne sytuacje na drogach. Prawdę mówiąc, takie kanały wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak czy używanie kamer na drogach publicznych jest legalne? Odpowiedź brzmi tak – w Polsce można jeździć z kamerą, nagrywać, a także publikować nagrania – oczywiście jeżeli nie widać na nich twarzy. W przeciwnym wypadku należy je zasłonić w post produkcji filmu. Należy jednak uważać za granicą – szczególnie w Niemczech i Szwajcarii. W tych krajach nagrywanie jest niedozwolone.

wideorejestrator by się przydał

Na co zwracać uwagę przy zakupie wideorejestratora?

Kamery do samochodów zazwyczaj kupujemy w celu posiadania dowodów w przypadku kolizji. Ważne jest, aby całość nagrana została w dobrej jakości, tak aby z łatwością można było odczytać tablice rejestracyjne. Ceny kamer bardzo się obniżyły w ostatnich czasach, dlatego nawet kamery o rozdzielczości Full HD nie są sporym wydatkiem. Drugą ważną rzeczą jest kąt widzenia, który w przypadku kamer samochodowych jest niezwykle istotnym parametrem. Na rynku znaleźć można modele o kącie widzenia przekraczającym 160 stopni – jest to bardzo dobry wynik. Dzięki dużemu kątowi widzenia ujrzeć możemy nie tylko moment wypadku, ale też okoliczności kolizji. Jednak najważniejszym testem, jaki powinniśmy wykonać jest obejrzenie kilku filmów nagranych danymi kamerami – zarówno w dzień jak i w nocy, a także w trakcie deszczu. Jeżeli uda Ci się ujrzeć wszystkie potrzebne szczegóły na nagraniu – ten wideorejestrator jest dla ciebie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *